פסולת גדולה וגם קטנה שלא אמורים להיזרק בפחים הירוקים

יואב ווייד • 4/11/2018 כניסות

דביר, מוזר לי שאתה מציין שלא מדובר בניסיון לצמצום תקציב ! התשובה היחידה שקיבלתי במהלך כל השנים ששאלתי את כל הגורמים האחראים לכך ביישוב היא שאין תקציב! אזכיר שכפי שציינתי בעבר , ניתן לראות שבכל יישוב מכובד קיים אתר לפינוי פסולת וגזם מחוץ לתחומי היישוב ובמקום נסתר לעיין , בטיחותי ונגיש.
בתשובתכם טענתם בעבר שהפתרון להעמדת אזור הפסולת במרכז היישוב ליד מגרשי הספורט, הבריכה, מועדון הנוער ובכלל מקום המפגש המרכזי ביישובנו הינו זמני ובכדי לבחון אפשרויות נוספות ועלויותם- טרם הוצגו לכלל כאלו!!!
כפי שטענתי - שלב הנחת קווי הביוב בבית הוא שלב יקר , אך הכרחי ואף החשוב ביותר להקמת בית שיתפקד בנעימות בהמשך- כך גם פינוי פסולת גדולה ושונה וגזם.
כמו כן אני מציע שתפיצו שוב איזו אשפה אמורה להזרק ובאיזה צבע פח , כי נראה לי ( גם המלצות שקיבלתי מפניות אליכם) שאתם מבקשים שנשליך לפחים הירוקים כל פסולת אפשרית רק כדי להמנע מהצורך בפתרון לאיסוף הפסולת ״השונה״. אני למשל חקרתי את הצילום של אפי ואני בהחלט רואה שם לא מעט חפצים שהייתי זורק למכולת הפסולת המדוברת ומיוחלת. ברור שהכל הוכנס לשקיות עלמנת להצניע אוליי- איני יודע .
ארמוז שהסיבה לפחות פסולת גדולה היא שהכל נזרק ונדחס לפחים הירוקים ולשם לדעתי פנינו אינם נועדות- בייחוד לא אחרי שהבנו את הצורך בהפרדת הפסולת והיישוב צבוע בצבעים אלו.
אני מצייע לקצר את תקופות הניסיו- תקופת הניסיון הקודמת ליד הבריכה התארכה שנים- עלתה הרבה כסף ליישוב ולבסוף נפסלה אך ורק בגלל שמתוכנן לקום באזור מבנה קהילה!):
מדוע לא מעבירים שאלון פשוט בנושא? מציגים את האלטרנטיבות ההגיוניות! ( גם היקרות לטענתכם) ומשם מנסים להגיע לידי החלטה?
וכמוך דביר מציין - שכולנו עושים ועוזרים יחד להצלחת הנדון- רק בדעות שונות!
יואב