חומר למחשבה לקראת הבחירות לראשות המועצה

רוני פיזם • 24/10/2018 כניסות

המועצה האזורית עמק יזרעאל היא אחת מחמשת המועצות הגדולות בארץ ,הן מבחנת השטח, כ350000 (שלש מאות וחמישים אלף דונם) והן מבחנת מספר התושבים,מעל 40 אלף תושבים,המתגוררים ב 39 ישובים ,15 קיבוצים,14 מושבים,7 ישובים קהילתיים, 2 ישובי מיעוטים ומחנה יהודית. 4500 תלמידים ב 16 בתי ספר יסודיים ,8 ממלכתי ,2 דתי,1 בדואי,1 וולדורף,1דמוקרטי,1 חינוך עצמי ,חינוך מיוחד . 4000 תלמידי על יסודי ב 3 בתי ספר ממלכתיים גדולים (מזרע,יפעת,נהלל) דמוקרטי וולדורף ישיבה תיכונית ועוד. מעל 6000 תלמידים נוסעים בהסעות מידי יום. גבול משותף עם 26 רשויות ,חלקן "כלואות" בתוך שטח המועצה (רמת ישי ,זרזיר,כעביה) אחרות מוקפות כמעט באופן מלא בשטחי המועצה(מגדל העמק, עפולה) . תקציב המועצה מעל 300 מיליון שח ויחד עם תקציבים שבאחריות המועצה כמעט 500 מיליון שח. מאות מועסקים באופן ישיר ועוד מאות רבות אחרות (מורים וכו') מועסקים בגופים שנותנים שרותים לתושבי המועצה. המועצה מנהלת אזורי תעשיה ,חלקם באופן בלעדי וחלקם בשיתוף עם מועצות/עיריות שונות. למועצה שיתופי פעולה במסגרת איגודי ערים כמו כבאות/ניקוז/איכות סביבה. בשטח המועצה פועלים בסיסי צהל ,שדות תעופה . בשטח המועצה עוברים תשתיות לאומיות של חשמל מים וגז. כבישי אורך ראשיים ועוד. ולא הזכרנו את גני הילדים שעברו לאחריות המועצה, תנועת הנוער, האולפנה, סב יום ,מכללת ותיקים,קבוצות הכדורסל וענפי ספורט נוספים, אירועי תרבות .

 אז עכשיו ,דקה לפני "יום הבוחר", כשאנחנו מבינים עד כמה המועצה שלנו גדולה ,מורכבת ,מגוונת עם שכנים רבים שלוטשים עיניים על נכסי המועצה, נעצור לרגע ונשאל:האם באמת כל אחד/אחת יכול/ה להוביל את המועצה?

האם כדברי השיר מספיק ש

 פתאום קם אדם בבוקר 
ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת, 
ולכל הנפגש בדרכו קורא הוא שלום. 

או שלהובלת, ה"מפלצת" עמק יזרעאל, דרוש ניסיון ,הכרות רבת שנים עם התושבים עם השכנים עם משרדי הממשלה וכן גם קצת יושר ונעם אישי .

הודעות בנושא זה