שבוע ראשון בבריכה

בריכה • 4/6/2020 כניסות

בשעה טובה פתחנו השבוע את הבריכה. כזכור, עשינו שינוי גדול והבריכה היא בהפעלה מקומית. המחשבה מאחורי הדברים היתה להשאיר את הכסף בקהילה, להכניס עוד תושבים למעגל העשיה, המעורבות והעבודה ולהפוך את הבריכה למקום שלנו, שאכפת לנו ממנו והוא משמש כמה שיותר מעגלים, בני כל הגילים, תחומי העניין ועוד. רבים מקרב הקהילה התגייסו והצטרפו למאמצים של יהונתן, ג'יהאד ואתי, שיפרו, שיפצו וניקו והבריכה עובדת. ארבל ומשפחת בנקי ציירו ציורי ענק מקסימים. הנוער בראשות נדב כהן ויואב פרבר הכינו את הבריכה, ניקו וסידרו. צוות מתגייסים הכין את נהלי הקורונה ואיפשר לנו לעמוד בתקנות. תודה לצוות הבינוי בראשות צביקה רובינשטיין שהכין את הדקים היפים. ועדת בריכה חדשה הכוללת את יואב פיזם, רונן ברנהור ודביר גרינברג עושה כל מה שניתן על מנת לשפר עוד. 

היישוב משלם ישירות למפעיל הבריכה ולמצילים. המשמעות היא חיסכון ברווח הקבלני, אך גם יותר עבודה למזכירות, למתנדבים ולמארגנים. בשל ההתייקרויות והעלויות של שיפוץ, בפורמט הישן, היינו נאלצים לקצץ משמעותית את אורך העונה ואת שעות הפתיחה. בפורמט החדש לא רק שלא נקצץ - אלא אנו מקווים להרחיב מעט. אלו הרבה שינויים בבת אחת וייקח זמן עד שכל דבר ייפול למקומו. אנחנו מקבלים הצעות רבות,חלקן דורשות בחינה והערכות תקציבית. כל ההצעות ייבחנו, חלקן עוד העונה וחלקן רק לקראת העונה הבאה. קאדר המצילים שלנו יהיה מכובד מאד, מבוסס על המון תושבים שהביעו עניין. ביניהם המתכוננים לפרישה אך גם לגיוס וגם כאלו שמוצאים עניין בתחום. ההתחלה מעט קשה כיוון שהקורונה מנעה מחלקם להשלים קורס מצילים, אבל נעבור גם את זה. השנה הושקע כסף רב בחידוש תשתיות הבריכה. תקנות משרד הבריאות מחמירות משנה לשנה וכמעט בכולן טיפלנו השנה, בהוצאה תקציבית משמעותית מאד שתיתן לבריכה אורך נשימה לשנים נוספות.

אנחנו מתכוננים לקיץ מלא פעילויות קהילתיות. אם ברצונכם לקחת חלק, או שיש לכם רעיון- אנא הרגישו חופשי לפנות ולעזור. כולם מוזמנים לקחת חלק. החל מארוחות ערב קהילתיות, אירועים, מסיבות, פעילויות ספורט ועוד. יש לנו תכנית מגוונת ונשמח לעוד רעיונות ומתנדבים על מנת להפוך את הבריכה למוקד משיכה לתושבים נוספים.

קורונה לקראת סוף השבוע הראשון, אנחנו מחדדים את ההנחיות:

בריכת הפעוטות סגורה. לא תותר כניסת פעוטות שאינם גמולים לבריכת השחיה.

יש למלא הצהרת בריאות בכניסה לבריכה (אנא המשיכו לחתום על הדף בכניסה ולא להגיע לשטח הבריכה אם אינכם מרגישים טוב). 

מספר המתרחצים המקסימלי במים הוא 50. במידה ויידרש, אנא קצרו השבוע את השהיה בבריכה כך שכולם יוכלו להנות מהבריכה.  מקווים שמהשבוע הבא תהיה הקלה בהנחיות.

ועדת בריכה