תודה לנותני הציוד ,הלבוש וכו

נעם בן צבי • כניסות

הפעם בשם אברהים,אביה של נור  מנוסיראת ובשם לינה מדיר אל בלח.

ראו כתבה

נתינה ללא גבולות
קיבוצניק דתי ימני וקיבוצניק שמאלני ששכל את בנו מפצמ"ר בסוף מבצע צוק איתן, שניהם תושבי עוטף עזה, מסיעים ילדה פלשתינית חולה מהרצועה, עם אביה, לטיפולים בבית חולים ישראל

סיפור על אהבה, הקרבה וחברות מיוחדת במינה.

בת-חן אפשטיין אליאס
פורסם ב ישראל היום 18.07.2019

לינק לכתבה המלאה - https://www.israelhayom.co.il/article/675031

08:20, יום שני, מעבר ארז. יאיר נוי, חובש כיפה סרוגה מקיבוץ עלומים שבעוטף עזה, עומד בין הממתינים מצידו הישראלי של המעבר, מציץ דרך חלונות הזכוכית הכהים אל התור המשתרך מעזה. שם, בין עשרות מבוגרים וילדים המחכים לבידוק ביטחוני לפני המעבר לשטח ישראל, מחייכת אליו נור חאג'.
היא בת 11, לבושה בחולצה קצרה לבנה ובמכנסיים שחורים, שיערה אסוף בחצי קוקו. פניה שזופות מהשמש, והיא מנופפת ליאיר לשלום. אביה איברהים (39) עומד לידה, מחייך אל יאיר בעיניים עייפות ומתפנה אל הבדיקות הביטחוניות.

פעם בשלושה שבועות נור ואיברהים מגיעים לכאן. יוצאים ב־4:30 בבוקר מביתם בנוסייראת שבדיר אל־בלח ונוסעים שעה וחצי עד מעבר ארז. אחר כך הם מחכים כמה שעות, עד שיעברו לשטח ישראל. נור, שחייה ניצלו בזכות השתלה של כליה ושל אונת כבד בבית החולים שניידר בפתח תקווה, חייבת לעבור בדיקות אחת לשלושה שבועות.

במעבר ארז היא ואביה פוגשים את מתנדבי עמותת "בדרך להחלמה", המסייעים לילדים פלשתינים חולים להגיע ממעברי הגבול אל בתי החולים ברחבי הארץ. בשנה וחצי האחרונות, כמעט בכל ביקור בבית החולים, יאיר נוי הוא שמסיע אותם. לרוב הם שוהים לילה בבית החולים, משלימים את כל הבדיקות הנדרשות, ולמחרת חוזרים לרצועה. הקשר עם יאיר הלך והתהדק בכל פעם שהם נפגשו, עד שילדיו הבוגרים כבר קוראים לנור "הנכדה העזתית", ואיברהים קורא לו "אבא".

שני עולמות שונים, שמצפים זה לזה באולם מעבר הגבול, כשמחיצת זכוכית גדולה מפרידה ביניהם. מצידה האחד אדם דתי, ימני בהשקפותיו, מקיבוץ בעוטף עזה, שספג בחודשים האחרונים עשרות בלוני תבערה. רק לפני שבועות אחדים ישב בעצמו במקלט בעקבות שיגור רקטות מהרצועה. אבל כשהוא כאן, במעבר, הוא רואה לנגד עיניו רק את העזרה שהוא יכול להעניק לילדים החולים, לא משנה מהיכן הם מגיעים.
לכל הכתבות, המדורים והטורים של "שישבת"
מצידה האחר של מחיצת הזכוכית ילדה פלשתינית בת 11, שחייה ניצלו בזכות שירותי הרפואה בישראל ואנשים טובים שדואגים לשלומה. אביה, שמלווה אותה בכל הטיפולים הרפואיים בארץ כבר חמש שנים, חוזר ואומר ש"הפוליטיקה לא מעניינת אותנו, כולנו אנשים פשוטים, שבסך הכל רוצים שלום". כשנשמעות האזעקות בשטח העוטף, הוא מקפיד להתקשר לחברו שמעבר למחיצת הזכוכית, לוודא שהוא ובני משפחתו בריאים ושלמים. 
בחודשים האחרונים מתלווה אל יאיר גם משה עציון (86), גם הוא תושב העוטף, קיבוצניק מנירים. מוישה, קוראים לו חבריו, אב שכול מהיום האחרון של מבצע צוק איתן, כשבנו זאביק עציון נהרג מפגיעת פצמ"ר, בן 55 במותו. באותו אירוע באוגוסט 2014 נפצע קשה שחר מלמד, שנפטר מאוחר יותר מפצעיו. גדי ירקוני, כיום יו"ר מועצה אזורית אשכול, איבד את שתי רגליו.

גם משה ישב במקלט ימים ספורים לפני הפגישה עם נור ואיברהים. גם הוא קיבל שיחת טלפון מאיברהים, שצלצל לשאול אם הכל בסדר. קשר כמעט בלתי אפשרי בין שני עולמות שונים, שצמח מתוך המציאות הבלתי אפשרית של הסכסוך הישראלי־פלשתיני.

(המשך הסיפור המרגש והאנושי של ההסעה מצוי בכתבה המלאה בקישור
)

רוצים לעזור לנו להסיע חולים?

עמותת "בדרך להחלמה", המסיעה יום יום עשרות חולים פלסטינים לטיפולים מצילי חיים בבתי חולים בישראל, תשמח לסיוע סמלי אך משמעותי ביותר.
מנגנון הנקרא "עיגול לטובה" מאפשר עיגול סכומים קטנים מכרטיס האשראי, המסתכמים בכ 5-7 שקלים לחודש, לעזרה במימון הסעות החולים ולקירוב לבבות .

יש ללחוץ על הקישור כאן ולהכניס פרטי כרטיסי האשראי למערכת מוגנת . בשאלות , או קשיים בסליקה ניתן לפנות לג'וני איתן - 052-255-0040

https://www.round-up.org.il/%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C…

אנא שתפו. ביחד נתגייס ליצירת מציאות אנושית טובה יותר באזורנו.

About this website

ISRAELHAYOM.CO.IL

נתינה ללא גבולות | ישראל היום

קיבוצניק דתי ימני וקיבוצניק שמאלני ששכל את בנו מפצמ"ר, שניהם מהעוטף, מסיעים ילדה פלשתינית מעזה לטיפולים בארץ שישבת