חומר נוסף למחשבה רגע לפני הבחירות

יענקלה אילן • 25/10/2018 כניסות

האמת, רוני, הצלחת לשכנע אותי. עכשיו אני משוכנע (בלי ציניות) שבמועצה האזורית עמק יזרעאל יש עשרות, ואולי מאות, ממלאי תפקידים טובים שיכולים להמשיך לתחזק ולשמר את הקיים ולהדוף את כל חורשי הרעה הקמים עלינו מכל עבר.

אבל, במקום "להפציץ" אותנו בעשרות המספרים שבעיניך מהווים סיבה מספקת לבחירה נוספת בראש המועצה, הייתי שמח לשמוע אילו דברים המועצה עשתה בשביל הישוב שלנו במהלך החמש שנים האחרונות, דברים מיטיבים, שהם מעבר לחובתה כרשות שמקבלת מאתנו את מיטב כספנו?

אולי "מחטף" הארנונות שהגדיל את השטח של כל בית באחוזים רבים, מבלי שבפועל הרחבנו את בתינו? אולי מגרש הקט-סל שהגיע אחרי שנות המתנה רבות לקירוי המגרש הגדול, שעד עתה טרם קרה (וגם לא יקרה)? או "אוטובוס הרפאים" שנוסע ריק כי התוו לו מסלול לשום מקום רלוונטי? או החנייה שנבנתה בעלייה ליישוב כדי שתושבי כפר מנדא יוכלו לחנות שם, אבל הסיבוב המסוכן בכניסה לרפתות טרם טופל?

אני, הקטן (תרתי משמע..), מצפה לראות את פעילות המועצה לטובת הישוב וטובתי לא רק דרך משאיות הזבל ותלושי הארנונה, ולדאבוני אני לא ממש רואה.

ואיך מסתדר, שאתה, ממובילי המאבק שכן יבנה בעמק שדה תעופה, תומך במי שלכאורה מוביל את המאבק נגד, ובינתיים לא ממש מצליח, למרות קשריו המרובים והטובים במשרדי הממשלה? 

ולסיום, נושא הניסיון. איך אתה מצפה שאדם ירכוש ניסיון, אם לא תתן לו את ההזדמנות? ולמה במדינות, חברות וארגונים "קצת" יותר גדולים מהמועצה שלנו, מחליפים נשיא/ראש ממשלה/רמטכ"ל/מפקדים ועוד ועוד (ואני לא מתכוון רק לישראל...) אחרי 2 קדנציות, ורק אצלנו זה מעשה לא ראוי?

חכם ממני אמר פעם שמנהיג טוב הוא זה שיודע לבחור את האנשים הנכונים,  ועל זה הוסיף רודולף ג'וליאני,לשעבר ראש עיריית ניו-יורק: "מנהיגים לא נולדים, הם מתפתחים" (או לעניינינו: מנהיגות לא נולדות, הן מתפתחות). 

הודעות בנושא זה