פינוי פסולת גדולה

דביר גרינברג • 3/11/2018 כניסות

הניסיון טרם הסתיים כך שזו כנראה אי-הבנה. יסתיים לאחר 6 חודשים (אפריל 2019) עם הערכת מצב לאחר שלושה (ינואר 2019).

לגבי התמונה שאפי שלחה - ברור שזו אינה פסולת גדולה, ומי שזרק זאת התבלבל כנראה. לא שונה מסתם לזרוק זבל ברחוב. פסולת כזו מקומה בפחים הירוקים.
אין שום סיבה שתצטבר פסולת מול הבית של איש מאיתנו אם השכן יכול היה להניח אותה בפח. ואם היה לו המון פסולת קטנה באותו היום, שייסע לפחים הגדולים ליד פינות המחזור.
פסולת גדולה מחזיתות הבתים מפונה אחת לשבועיים, והבקשה היא להוציא לרחוב סמוך לפינוי. אם יש מכונת כביסה שיצאה טרם זמנה, במקרים כאלה, ואם ידוע במי מדובר, המזכירות משוחחת עם תושבים כדי לבקש שבפעם הבאה יקפידו.
חשוב להפנות הערות ושאלות כאלה למזכירות או ליהונתן בנייד, על מנת שבעיות נקודתיות יטופלו.

זיהום הסביבה והחורש סביבנו - הכי חשוב לומר לגבי פינת הפסולת הישנה שהגענו למסקנה שהיכן שלא נשים אותה (!) יווצר מפגע סביבתי ברדיוס רחב, כי לצערנו ימשיכו לזרוק אליה ניירות וניילונים שמתעופפים ברוח. טעות לייצר במו ידינו אתר שמזהם בקביעות ובאופן נרחב את הסביבה היפה שלנו, יש מספיק שעושים זאת גם בלי עזרתנו. פסולת קטנה ומתעופפת מקומה בפחים הירוקים!!! זו הסיבה העיקרית ולא שיקולי תקציב.

כפי שיהונתן ציין, הסתבר גם, בפועל, ש 70% מהפסולת שהושלכה לכלוב כלל לא הייתה של בתים פרטיים מהיישוב - העמסנו משאיות שלמות בפסולת שלא באחריותנו לפנות.

לגבי הגזם, כפי שנכתב בעבר זהו ניסיון נפרד, וגם הוא ייבחן בתום התקופה שהוזכרה. כך שכל אחד מהניסיונות יכול להצליח או להכשל בנפרד.

בואו יחד נעזור למהלך להצליח. תודה. דביר.

הודעות בנושא זה