מחשבות בעניין איכות הסביבה בחג שבועות

מעיין אוליבה • כניסות

כמעט חג שמח לכולם,

לקראת שבועות, חג המציין את החקלאות והטבע בהוויה הישראלית בכלל ובעמק שלנו בפרט, ניסינו בועדת סביבה לחשוב איך אנחנו, תושבי אלון הגליל, יכולים להקל מעט בלחץ שאנחנו יוצרים על הסביבה סביב נושא הטקס של שבועות והישוב (וארועים ישוביים בכלל) בלי להשפיע על המסורת שהתפתחה כאן. סה"כ הטקס שלנו מכבד וצנוע ואנחנו משתדלים להשאיר את השדות ואת השטח במצב טוב לפחות כמו שקיבלנו אותו. אבל עדיין יש 3 נושאים שניתן לשפר ונשמח אם כמה שיותר תושבים יירתמו למאמץ הקטן שזה דורש לטובת איכות הסביבה וההרגשה הטובה יותר של כולנו:

1. צוות החג ידאג למקם גם פחים כתומים בארוע, נשמח אם תקפידו להשליך אליהם אריזות (של שוקו למשל) ושקיות ולא לפחים הירוקים

2. את הכיבוד שאתם מביאים לאירוע - נשמח אם תביאו בכלים רב פעמיים ותיקחו אותם הביתה איתכם חזרה לשימוש חוזר. ברור ששימוש בכלים חד פעמיים הוא קל יותר (מגשי או קעריות פלסטיק ותבניותו אלומינים  או נייר מצופה פלסטיק), אבל הם נשארים איתנו אח"כ עוד מאות שנים ולא מתכלים.

3. כוסות שתיה - הטקס נערך אחר הצהריים וחם. אם כל אחד יביא איתו בקבוק, בדיוק כמו שאנחנו לוקחים איתנו ביומיום, לטיולים או לנסיעות, נחסוך עוד קצת פלסטיק שעף ברוח או ניטמן באדמה.

 

בלי יותר מדי להתייפייף, נשמח להענות מלאה, אבל אנחנו לא עד כדי כך נאיביים, וגם המאמץ הזה הוא מעט ביחס לזיהום ממקורות אחרים מסביבנו, אבל אנחנו אלון הגליל! ואם כל אחד יעשה את המאמץ הקטן הוא גם ירגיש עם עצמו קצת יותר טוב וגם המאמץ המצטבר ישפיע.

 

חג שמח!

ועדת סביבה