מבנה קהילה חדש, מועדון חברים נוכחי

דביר גרינברג • 22/9/2018 כניסות

אני סבור שיע'נקלה צודק. שימושי המועדון הנוכחי קשורים מאד. אפילו מורכב יותר - גם שימושי המועדון הנוכחי קשורים בעצמם בשאלות רחבות אף יותר...

כרגע יש שתי גישות:
האחת - להפוך את המועדון לצרכניה (ובכך לאפשר בהמשך את הריסת הקיימת לצורך בניית שכונה).
השניה - להפוך את המועדון עם הנוף היפה שלו וחלונות הזכוכית לשילוב של ספריה/מועדון ותיקים/מרחב למידה/מרחב לועדות. במקביל למצוא לצרכניה פתרון אחר, במבנה קל, שגם בטיחותי יותר לתנועת משאיות ומאפשר מחסן אחורי.

הנושא משולב בשאלה רחבה יותר - היכן וכיצד להמשיך ולאפשר באלון הגליל בעתיד מרחב אחד לצרכניה, בית קפה, פאב, מקום קטן לארוחת צהרים פשוטה (חישבו מסעדת פועלים עם סוג מנה אחת בכל יום, בלי תחכום מיוחד, לטובת תושבים העובדים ביישוב או ילדים החוזרים מבית הספר). לכל אלה יש סינרגיה גדולה אחד עם השני ומיקומם במשותף הוא יתרון משמעותי.
שימושים אלה יכולים להמשיך למצוא אכסניה בככר העיר הישנה שחזרה להיות שוקקת עם הפאב החדש (אך יבואו על חשבון שטח לבניה), או במקום אחר שטרם הוגדר ויועד לכך, אך ניתן אולי להגדירו כחלק ממיקום הצרכניה העתידי. ואולי כן ניתן למקם את כולם סביב המרפאה וחניות הגנים? מסובך.

לכל גישה יתרונות וחסרונות רבים והנושא מורכב גם משאלות כגון - כיצד להמשיך ולהביא ילדים לגנים - האם הרחבות יקרות באמת מביאות מספיק ילדים או שמא תמרוץ השכרת בתים ללקוחות הגנים והשארת מעט הקרוואנים עושים זאת טוב יותר? האם אלון הגליל תצטרך לבנות מבנה צרכניה חדש בעצמה או שניתן להחכיר זאת ליזם לשנים רבות ועלויות הבניה יהיו עליו? האם וכיצד ניתן להסדיר את נושא הרישוי בכל חלופה שהיא?

נושאים מורכבים שמונחים לפתחם של הועדות (בעיקר תכנון ובניה) והועד החדש. הגענו עד היום לדון בהם רק על קצה המזלג וגילינו שהדעות שונות, מגוונות וסותרות לגבי "מהו הדבר הנכון".
אני מקווה שבטרם תתקבל החלטה סופית, נשכיל לקיים תהליך שמברר עם הציבור הרחב את מחשבותיו, רעיונותיו, דעותיו, ונכונותו להירתם ליישומים השונים. הכתיבה באתר היא מקום מצוין להתחיל בו.

דביר

הודעות בנושא זה